Štyrikrát nič je nič (hoci aj v podaní Róberta Fica)

Autor: Julius Eckhardt | 3.3.2012 o 20:02 | (upravené 3.3.2012 o 21:37) Karma článku: 26,46 | Prečítané:  7627x

V dnešných Sobotných dialógoch v Sro sa stretli zdravý Ján Figeľ a prechorený Robert Fico. Fico pokračoval obvyklou záplavou ničoho.

Prvá otázka - siedma najvyššia nezamestnanosť v EÚ - čo s tým? Fico - podráždený tým, že bol oslovený ako prvý - veď on za to predsa nemôže! A odpovedal tým, že ministerstvo vnútra má razantne vyšetriť falšovanie podpisov 99% (!). Figeľ - treba zdravé, transparentné investície (príklad diaľnic za polovičné ceny a pod kontrolou EÚ), zjednodušiť podnikanie žívnostníkov (licencie, paušálna daň), 28 mln eur, ktoré požaduje Samsung, by Figeľ nasmeroval radšej do malých podnikov na podporu zamestnanosti. Pomocná otázka Ficovi - ako s tou nezamestnanosťou? Vraj on bude konkrétneší ako Figeľ - na diaľniciach sa nerobí (toto svoje klamstvo modifikoval neskôr tým, že „nič ste neodovzdali", keď mu Figeľ dokázal, že za rovnaké obdobie táto vláda začala reálne stavať 5-krát viac km než za Fica). Figeľ: Fico podpísal zmluvy, podľa ktorých sme mali 30 rokov platiť 9% úroky bankám a koncesionárom v PPP projektoch. Fico - vraj prepúšťanie na ŽSR. Figeľ oponuje, že ozdravili krachujúce ŽSR a zachránili 27 000 miest. Fico, veľký nádych: „My sme vytypovali ohniská nezamestnanosti, na ktoré sa okomžite sústredíme - Poltár, Gelnica, Trebišov. Na ne sa sústredia výjazdové rokovania vlády." Investičnými stimulmi budú podporovať zavedené slovenské firmy, ktoré môžu vytvoriť pracovné miesta. Lebo vraj tie nikto nezbalí a neodnesie zo Slovenska. (To je teda dobrý nezmysel - kto zabráni veľkej slovenskej firme, keď ju napr. prigniavia Ficove dane, aby neodišla zo Slovenska? Tiež je jasné, že veľké firmy skôr obídu daňový systém ako malé.) Vraj výstavba širokorozchodnej. (Keby aj, ale kto to zaplatí? A toto má byť systémové opatrenie? A čo istoty pre prekladačov v Čiernej n. Tisou? Takže prvá odpoveď - prvé NIČ.)

Druhá otázka - zákonník práce nemá byť podľa Fica nástroj na prepúšťanie, pracovník má byť chránený pred „akýmkoľvek prepustením z roboty", „neberme ľuďom tieto istoty". (Čistý populizmus - druhé NIČ.)

Tretia otázka - verejné financie: „Smer chce zaviesť 25% daň pre ľudí zarábajúcich ročne nad 33 tisíc eur, 22% daň pre veľké firmy s daň. základom nad 30 miliónov eur ročne, 5% daň z dividend. T.j. cca 150 miliónov, ale budete potrebovať okolo 700 miliónov. Kde chcete vziať ďalšie príjmy?" Fico - bláboly o tom, ako dnešná vláda zle hospodári. Vraj zadlžuje tento štát neúmerným tempom. (Fico odovzával deficit št. rozpočtu 8%, táto vláda ho znížila na 4,6%.) Spomenul rozvrat daňového systému... „Ja som opozičný líder! Neprenášajte na mňa zodpovednosť za túto vládu." A zas lamenty o tom, ako on nesúhlasí so zaťažovaním ľudí (Ľuďmi má na mysli nízkopríjmové skupiny. Z toho vyplýva, že ostatní ľuďmi nie sú. Čím potom asi? Čím je on?) Po siedmich minútach vtierania sa do priazne tých „ľudí" naďalej nie je jasné, odkiaľ chce vziať tých 550 miliónov. Fico - vraj miera zadlženia zdravotníctva za ministra Uhliarika vzrástla. (To už nie je len populizmus, ale nehanebná perfídnosť.) Figeľ: Fico VŠZP preberal v zisku 9 miliónov eur, odovzdával v strate 120 miliónov. (Fico najskôr 4 roky pomáhal budovať zdravotníctvo presiaknuté rakovinou korupcie, potom s pomocou fašizoidných metód odborárov, za cenu ohrozenia života pacientov zabránil reforme v nemocniciach, dodnes nenavrhol žiadne riešenie problémov v zdravotníctve a teraz má tú drzosť vyčítať Uhliarikovi nečinnosť?! Tretie NIČ.)

Štvrtá otázka - o Gorile - prečo zastavila Ficova vláda vyšetrovanie? Fico: „My nemáme nič spoločné s Gorilou". (Tak to je taká istá pravda ako to, že on sám (nie) je v Gorile spomínaný cca 150 krát, rovnako ako Határ, jeho tajomník, rovnako ako to, že on ako jediný aktívny politik (ne)bol v tajnom konšpiračnom byte atd. Štvrté NIČ.)

Všimol som si, že Smer akoby začal potichu inklinovať k heslu: „Keď nič nerobíme, aspoň neprekážajme".

Bodaj by...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?