Vlastná tvorba RTVS alebo nájdi 10 rozdielov

Autor: Julius Eckhardt | 23.3.2013 o 10:21 | (upravené 28.7.2015 o 21:29) Karma článku: 10,59 | Prečítané:  1156x

Hoci aféru o uhynutom dobytku smerujúcom na bitúnok zverejnil poľský bulvárny portál Fakt.pl., zďaleka si nedovolil také obscénnosti ako verejnoprávna, z našich peňazí financovaná organizácia RTVS.

 

Podľa Fakt.pl pri cestnej kontrole nákladného auta prevážajúceho dobytok na bitúnok polícia zistila, že z 24 prevážaných kusov dobytka bolo 9 kusov uhynutých a ostatné trpeli rôznymi chorobami či zraneniami. Príslušná prokuratúra začala vyšetrovanie pre podozrenie, že mohol existovať zámer mäso z týchto zvierat spracovať a následne distribuovať. Okresná veterinárna inšpekcia v meste Rawa Mazowiecka vydala rozhodnutie, že všetky zvieratá z tejto zásielky majú byť odoslané na utilizáciu.

Ak sa dokáže, že majiteľ bitúnku plánoval spracovať a distribuovať nevyhovujúce mäso, hrozí mu až 8 rokov väzenia.

A ako transformovala správu RTVS? Titulok: „Uhynuté zvieratá pomleli do klobás.“

Text správy: „Ďalší škandál z Poľska! Hygienici tam našli šokujúce zásielky pre mäsokombinát. Išlo o uhynuté zvieratá, ktoré zrejme pomleli do mäsových výrobkov.... v Poľsku mleli do klobás uhynuté zvieratá.... Konzumácia mäsa z uhynutého zvieraťa je pre človeka mimoriadne nebezpečná. Riaditeľ veteriny Jozef Bíreš dodáva, že zdochliny zvierat prenášajú vážne infekčné ochorenia.“

Kto sa podujme na úlohu pripomenúť pánovi Mikovi, že už nie je riaditeľom ani majiteľom súkromnej televízie? My, vlastníci RTVS, si neželáme, aby konala nadprácu v záujme potravinársko-poľnohospodárskej loby, či? A ak ju koná, radi by sme vedieť, na čí pokyn tak robí a čo za to dostáva.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?